Ahşap Merdiven

Ahşap Merdiven : Mekanınız için Nasıl Bir Tercih Yapmalısınız ?

Merdiven şekli düz, 1/4 (L) dönüşlü veya 1/2 (U) dönüşlü olabilir; bu ölçülere göre tavanda açılacak boşluk evinizin büyüklüğüne göre değişecektir. Buna göre Evinizin veya İşyerinizin alt Katı 180m2, üst Kat ise 120m2 (Teras Balkon dahil) olduğuna göre, hesap yaparken 120m2 yi baz almalısınız. Böyle bir merdiven için harcayacağınız alan 4,50 ile 5,00m2 arasındadır.

Başka bir örnekte: Alt Katı 80m2, üst Kat ise 150m2 (Teras Balkon dahil) olduğunu düşünelim, hesaplarken 80m2 yi baz almalıyız.Böyle bir Merdiven için harcayacağınız Alan 3,00 ile 3,30m2 arasındadır.

Şayet Alanınız/Yeriniz daha küçük ise, ve bu ölçülerde bir boşluk elde edilemiyorsa, merdiven küçük ve dik bir şekilde olacaktır. Eğer yeriniz daha küçük ise, (küçük bir oda ya çıkmak için) Dar Alan Merdivenlerine, son olarak Portatif Tavan Merdivenlerini düşünebilirsiniz.

ahsap-merdiven-3 ahsap-merdiven-4

İyi tasarlanmış bir ahşap merdiven mekanınıza değer katar. Daha iyi bir merdiven için;

Solmayan Cila : Sürekli Güneş ışığına maruz kalan Merdivenlerde renk sararmasını önler.

Yanmayan Cila : Yangının başladığı andan itibaren alevin ilerlemesini geciktirmenin her anı hayat kurtarmak için çok önemlidir. Yangın geciktirici cilaların en temel amacı yangının yayılma hızına karşı durmak, yani yangını geciktirmektir. Ahşap, özellikle iç mekanların tasarımında estetik önem taşır ve yangın geciktirici cilalar yangına karşı korumayla birlikte mükemmel estetik görünüm de sağlamalıdır. Kullanıcıların ihtiyaçları gerekli kanun ve kuralların yerine getirilmesini kapsamakla birlikte, son görünüm ve fonksiyonellikle de ilgili olmaktadır.yangın geciktirici cilalarının formülasyonu ve uygulamasında bu 2 öğe tasarımın temelidir.Bu ürünün yangın geciktirici özellikleri sertifika ve raporlarla belgelenmiştir.

Çizilmeyen Cila : Spor merkezlerinde, spor salonlarında, ofislerde, mağazalarda, lokantalarda, insan trafiğinin yoğun olduğu her zeminde, rahatlıkla kullanılabilecek bir ciladır. Aşınma direnci, esnekliği ve darbe dayanımı son derece yüksek olan Bu Cila Ahşap Merdivenlerin uzun yıllar çizilmeden, yıpranmadan, yepyeni görünmesini sağlar.

Su Bazlı Cila : Su esaslı cila, gerek uygulayanları gerek kullananları, solvent esaslı cilalarının getirebileceği sağlık sorunlarından korur. kokusuz olan Su esaslı Cila, kullananların rahat olmaları için tek çözümdür.

ahsap-merdiven-2 ahsap-merdiven-1

[huge_it_gallery id=”8″]

Comments are closed.